REKOLEKCJE – WARSZTATY Z IKONĄ ŚWIĘTEJ RODZINY

– 5 – 12 maja 2024

Dom Rekolekcyjny Ojców Karmelitów przy Sanktuarium św. Józefa w Wadowicach.
Wykonamy ikonę przedstawiającą św. Rodzinę na podstawie wizerunku szczególnie omadlanego przez wspólnoty Kościoła Domowego. Praca w formacie zbliżonym do A3 (29/40 cm) – prostokątna lub zamiennie do wyboru deska z półokrągłym łukiem tej samej wysokości. Malować będziemy temperą jajeczną chudą żółtkową. Omówimy wykonanie ikony w przejrzysty i prosty sposób mając do dyspozycji wzór oraz rozmalowane poszczególne etapy. Kolory przygotujemy wspólnie do podziału, lub każdy indywidualnie według wzoru. Złocenia nimbów wykonamy złotem płatkowym na instacoll. W celu usprawnienia pracy użyjemy nowych, dodatkowych materiałów.
Warunkiem uczestnicwtwa jest wcześniejsze zaliczenie kursu podstawowego z ikoną Pantokratora.
Warsztaty poprowadzą Barbara i Krzysztof Cudo, opieka duchowa – o. Piotr Zerzucha OCD
Zapisy :
Szkoła Malowania Ikon im. Św. Józefa
e-mail: szkola_ikon@o2.pl
Przy zapisie prosimy o wpłatę zadatku 150 zł.
Uwaga! – Zadatek nie zostanie zwrócony, jeśli rezygnacja z uczestnictwa w kursie nastąpi w terminie przekraczającym 3 tygodnie przed rozpoczęciem kursu. Bardzo prosimy o rozważne zapisy.
Informacje dodatkowe:
W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z posługi kapłana, okazja do indywidualnego spotkania, rozmowy i spowiedzi.
W ostatnim dniu na zakończenie warsztatów odbędzie się uroczysta Msza Św. z poświęceniem namalowanych ikon. Zachęcamy uczestników do zaproszenia rodzin i osób bliskich na uroczystość poświęcenia.
Cena całości kursu, z noclegami, wyżywieniem, wszystkimi potrzebnymi materiałami malarskimi wynosi 1850 zł. Uczestnicy proszeni są tylko o przywiezienie własnego kompletu pędzli artystycznych.
Zapraszamy serdecznie.