Nadchodzące wydarzenia

KURS PODSTAWOWY IKONOPISANIA Z WIZERUNKIEM PANTOKRATORA

19-26.03.2023 r.

(stacjonarne z zakwaterowaniem i wyżywieniem)
Dom Rekolekcyjny Ojców Karmelitów przy Sanktuarium św. Józefa w Wadowicach

 

– koszt kursu + noclegi + wyżywienie + wszystkie potrzebne materiały malarskie, pędzle i zagruntowana deska + wyprawka na początki samodzielnego malowania wynosi 1700 zł. Minimum 60 godzin warsztatowych.
WARUNKI UCZESTNICTWA W KURSIE
Serdecznie zapraszamy na rekolekcje połączone z podstawowym kursem malowania ikon. Kurs adresowany jest do osób wierzących – katolików, chcących połączyć swój talent malarski z pragnieniem kontemplacji Boga. W atmosferze modlitwy będziemy uczyć się tworzenia świętych oblicz ikon. Uczestnicząc w codziennej Eucharystii i modlitwie poznamy najważniejsze zagadnienia z historii sztuki bizantyjskiej, symboliki, oraz teologii ikony.
Kurs poprowadzą Barbara i Krzysztof Cudo.
Będziemy malować ikonę Pantokratora (Pana Jezusa) w formacie zbliżonym do A4. Omówimy technologię przygotowania desek, gruntów, pozłotnictwa, tempery jajecznej, sposoby werniksowania ikon. Poznamy podstawowy geometrii tworzenia rysunku – anatomii ciała i budowy szat. Będziemy malować temperą jajeczną chudą (żółtko z winem i pigmentami)
Zadaniem kursu jest danie uczestnikom podstaw merytorycznych i warsztatowych do dalszej samodzielnej pracy twórczej.
Uczestnicy w ramach opłaty otrzymają wszystkie potrzebne do pracy materiały: biurowe i malarskie (farby – pigmenty, podobrazie, pędzle, itp.) oraz po kursie „wyprawkę” do dalszej samodzielnej pracy (zagruntowana deska, podpórka, paleta itd…)
Decyduje kolejność zgłoszeń:
Zapisy :
Szkoła Malowania Ikon im. Św. Józefa
e-mail: szkola_ikon@o2.pl
Barbara i Krzysztof Cudo 669 405 188, 609 836 038
Przy zapisie prosimy o wpłatę zadatku 150 zł na przygotowanie materiałów. Zadatek będzie zwrócony, jeśli rezygnacja z uczestnictwa w kursie nastąpi do 1 marca.
Informacje dodatkowe:
W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z posługi kapłana, okazja do indywidualnego spotkania, rozmowy i spowiedzi.
W pierwszym dniu, w niedzielę rozpoczniemy obiadem o godzinie 15. W ostatnim dniu na zakończenie warsztatów uroczysta Msza Św. z poświęceniem namalowanych ikon. Zachęcamy uczestników do zaproszenia rodzin i osób bliskich na uroczystość poświęcenia