Kurs z ikoną św. Mikołaja – grudzień 2023

Zakończenie warsztatów z ikoną – relikwiarzem manny św. Mikołaja.
Niesamowite doświadczenie, że nie jest to żaden krasnal z brodą, ale wielki Święty – biskup Kościoła. Nie jakiś „Ho ho ho… – ciepłe kluski”, lecz groźny wojownik i obrońca wiary.
Cóż – heretykowi Ariuszowi w twarz przyłożył! Dosłownie!
Wspaniały Patron niezliczonych kościołów, cerkwi i żeglarzy.
A dla nas od teraz – odkryty na nowo i inaczej – potężny Przyjaciel w Niebie.
Serdecznie dziękujemy wytrwałym uczestnikom warsztatów – rekolekcji. Za waszą obecność, życzliwość, kreatywność, super roślinkę i wszystkie przysmaki i rozmowy na zapleczu… Że znowu byliście z nami… I za tą wspólnotę która tworzycie…
I gratulujemy pięknych ikon! Niech św. Mikołaj przez nie działa…

„Chwalebny święty Mikołaju, któ­rego Kościół obdarzył możnością wspomagania bliźnich, uproś mi u Boga łaskę, bym odrzucił wszelkie samolubstwo, a pragnął jedynie Boga najwyższego, spełnianie Jego świętej woli i zbawienie swej duszy. Wyjed­naj mi łaskę, abym zarządzenia Bożej Opatrzności przyjmował chętnie, z miłością i z pokojem.”