Wykład pani prof. dr hab. inż. Joanny Trąbskiej pt. „Barwny świat pigmentów mineralnych”

Dziś w Stryszowskim Dworze, filii Muzeum Narodowego na Wawelu odbył się kolejny wykład przygotowujący do jubileuszu piętnastolecia szkoły i związanej z tym wystawy ikon. Prelegentem była pani prof. dr hab. inż. Joanna Trąbska z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wykład nosił tytuł „Barwny świat pigmentów mineralnych”. Była to prawdziwa, ponad dwugodzinna uczta dla ikonografów. Co prawda, gdyby jakiś zabłąkany turysta wszedł przypadkowo i usłyszał o cynobrach, hematytach, lapis lazuri, tlenkach czegoś tam, caput mortum, niewątpliwie stwierdziłby, że – kosmici! Ale my naprawdę słuchaliśmy z wypiekami na twarzach. Serdecznie dziękujemy Asi za cudowne spotkanie. Urzekła nas swoją wiedzą, fascynacją tematem i ogromnym urokiem osobistym. Dziękujemy również baaardzo licznym uczestnikom wykładu. Za wspaniałą, jak zawsze atmosferę, która tworzycie. Za miesiąc zapraszamy na kolejne spotkanie, które 17 grudnia poprowadzi dla nas ks. prof. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki z Uniwersytetu Opolskiego.