Chrystus Synajski Grudzień 2021 Legnica

Poświęcenie ikon Chrystusa Synajskiego malowanych podczas sylwestrowych warsztatów – rekolekcji przy cudzie eucharystycznym w Legnicy. Bardzo dziękujemy drodzy uczestnicy za wspaniałą, rodzinną atmosferę która tworzycie.
Tym razem zmierzyliśmy się z wykonaniem ikon na medium kazeinowym. Niektórzy zachwyceni, dla innych dość trudne. W każdym razie cenne doświadczenie i nowa umiejętność. Kazeina daje żywsze kolory. Nie „zażółca” pigmentów kolorem żółtka. Choć trzeba nauczyć się ją nakładać.
Ogarnęliśmy. ?
„Proszę w nich, aby Bóg Pana naszego, Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznawaniu Jego samego. Niech da wam światłe oczy serca, byście wiedzieli, czym jest nadzieja, do której On wzywa, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych i czym przeogromna Jego moc względem nas wierzących – na podstawie działania Jego potęgi i siły.” (Ef.1.17-19)
.