Spotkanie przygotowujące do wystawy ikon w stryszowskim dworze

Zapraszamy serdecznie na ostatnie spotkanie w stryszowskim dworze – filii Zamku Królewskiego na Wawelu, przygotowujące do wystawy ikon z okazji piętnastolecia naszej szkoły. Tym razem czeka nas prawdziwa uczta duchowa i intelektualna. W jednym dniu, w sobotę 27 maja, o godzinie 14 i 15.30 odbędą się prelekcje dwóch cenionych wykładowców:
 
– Pani mgr Maria Bogdani – rzeczoznawca majątkowy z ponad 25 letnim doświadczeniem pracy na rynku nieruchomości. Z wykształcenia inżynier budownictwa po Politechnice Krakowskiej i historyk sztuki po Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w skomplikowanych sprawach związanych z tematyką nieruchomości, wyceną ich wartości rynkowej oraz wyceną rozmaitych praw do nieruchomości – w szczególności: nieruchomości zabytkowe, mienie zabużańskie, nieruchomości komercyjne.
Wielokrotnie słuchaliśmy już prelekcji pani Marii i niezmiennie jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jej wiedzy i kompetencji. Tym razem wygłosi dla nas wykład zatytułowany:
„Kamienie wołać będą – Materialny wymiar wartości symbolicznych budynku sakralnego – głos z rynku nieruchomości.” (Godzina 14.00)
 
– O. dr Lucjan Bartkowiak CR – w 2021 r. bronił doktorat: „Piękno nośnikiem teologii. Estetyka przestrzeni eklezjalnej w mozaikach kościoła”. W latach 2013-2014 w ramach Atelier Teologicznego im kard. Tomáša Špidlíka odbył specjalizację z zakresu teologii wschodniej na Papieskim Instytucie Orientalnym w Rzymie, następnie przez kilka lat posługiwał w kościołach Bułgarii i jednocześnie pracował we wnętrzach sakralnych przy tworzeniu mozaik. Temat wykładu ojca Lucjana:
„Sakrum w świecie. Zagadnienia z obszarów chrześcijańskiej symboliki sakralnej.” (Godz.15.30)
 
Jeśli tylko dopisze pogoda gościnna dyrekcja muzeum zaprasza w przerwie do dworskich ogrodów na kawę i herbatę. A my liczymy na spotkania i sympatyczne rozmowy z uczestnikami wykładów.
A tydzień później, 3 czerwca – WIELKIE OTWARCIE!
Zapraszamy serdecznie.