Podsumowanie Synodu Ikonografów 8-10 września 2023

Zakończyliśmy drugi Synod Ikonografów Polskich – wspólne dzieło Śląskiej Szkoły Ikonograficznej, Wadowickiej Szkoły i Drogi Ikony. Tym razem gospodarzem wydarzenia była Szkoła Malowania Ikon im. św. Józefa w Wadowicach .
Serdecznie dziękujemy prelegentom: ks. prof dr hab. Waldemarowi Chrostowskiemu, ks. prof. dr hab. Dariuszowi Klejnowskiemu-Różyckiemu, dr Georgowi Kremer, prof. dr hab. Joannie Trąbskiej, mgr. Solomyi Tymo, prof. dr hab. Januszowi Kaweckiemu, dr Aleksandrze Golik-Prus, lek. med Tomaszowi Jodłowskiejemu, mgr Małgorzacie Zegartowskiej, dr Paulinie Gwoździewicz-Matan za wspaniałe, niezwykle cenne dla nas ikonografów wykłady. Dziękujemy o dr Piotrowi Zerzusze za piękne powitanie i serdecznie przyjęcie nas w Domu Rekolekcyjnym Ojców Karmelitów. Dziękujemy kapłanom: ks. Dariuszowi Klejnowskiemu-Różyckiemu, o. Tomaszowi Gajewskiemu, o. Krzysztofowi Dorna i ks. Damianowi Prokscha za celebrowanie Liturgii Eucharystycznej, o. Marcinowi Wojnickiemu i krakowskiej soli DA Karmel za przepiękną oprawę muzyczną. Pani Irenie Niemiec, Robertowi i Jakubowi Niemiec za pomoc i tłumaczenie. Dziękujemy z serca wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie sympozjum. Dziękujemy pani Marcie Graczyńskiej, pełnomocnikowi dyrektora Zamku Królewskiego na Wawelu za uświetnienie finisażu wystawy „Oblicze ikony”. Dziękujemy kuratorom wystawy: p. Justynie Żarnowskiej-Żmijewskiej, kierownikowi Dworu w Stryszowie – oddziału Zamku Królewskiego na Wawelu i p. Agnieszce Król. Dziękujemy wszystkim którzy pomagali przy organizacji finisażu.
Zawierzamy całe to dzieło, wszystkie polskie środowiska i wspólnoty ikonografów jak i naszą wadowicką Szkołę przez troskliwe serce Św. Józefa Bożemu Miłosierdziu i Bożej Woli.
W radości dobrych rzeczy które się dzieją z serca dziękujemy i pozdrawiamy.
Barbara i Krzysztof Cudo
Dziękujemy ks. Dariuszowi Klejnowskiemu-Różyckiemu za nagranie, opracowanie i udostępnienie treści konferencji. Link poniżej:
 
 
[ngg src=”galleries” ids=”32″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]