KURS ZŁOCEŃ TRADYCYJNĄ TECHNIKĄ PULMENTOWĄ.

KURS ZŁOCEŃ TRADYCYJNĄ TECHNIKĄ PULMENTOWĄ.

Przepraszamy – brak wolnych miejsc. Możliwy zapis na listę rezerwową.

Prowadząca: Pani Halina Surzyn – konserwator zabytków, złotnik z trzydziestoletnim stażem pracy w Wersalu pod Paryżem.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny Sióstr Pasjonistek w Mucharzu

Termin: 22 – 26 sierpnia 2023 r. (od obiadu do obiadu)

Cena: 1600 zł (cena kursu obejmuje materiały, noclegi i wyżywienie)

Zapisy: 669 405 188.

 

Przy zapisie prosimy o wpłatę zadatku 150 zł, który nie zostanie zwrócony, jeśli rezygnacja z kursu nastąpi po 2 sierpnia.
Opis:
Z ogromną radością zapraszamy na kolejny kurs złocenia na pulment prowadzony przez Panią Halinę.
W programie kursu: przygotowanie gruntów pod złocenia, wykonanie i omówienie różnych rodzajów pulmentów, złocenie złotem płatkowym na własnoręcznie „uważonym” pulmencie, wykonanie grawerunków wklęsłych, wypukłych, puncowania i odcisków, złocenie na wysoki połysk (na tzw. lustro – z użyciem agatu), złocenie na mat i satynę, ćwiczenia złoceń na różnych rodzajach pulmentów.
Nauka złoceń odbywać się będzie wyłącznie na materiałach możliwych do zakupu w Polsce. Uczestnicy będą wprowadzani w techniki pozłotnicze samodzielnie wykonując pulmenty na które będą następnie nakładać płatki złota.
Zapewniamy wszystkie materiały (kredy, kleje, glinki bolusowe, deski itd). Uczestnicy proszeni są o przywiezienie książeczki złota tzw. luźnego (płatki nie są umieszczone na bibułkach), o grubości min. 16 th.
Mamy na stanie pracowni do wypożyczenia kilka kompletów sprzętów pozłotniczych (poduszka, nóż, pędzel do przenoszenia złota, agat) ale zachęcamy do wcześniejszego zaopatrzenia się we własny komplet. Zdecydowanie łatwiej później rozpocząć samodzielne złocenia, jeśli w czasie kursu pracowało się już na własnym sprzęcie.
Codziennie będziemy uczestniczyć w Mszy Świętej i przeżywać adorację.
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wcześniejsze odbycie kursu podstawowego wg programu naszej szkoły. Zapraszamy serdecznie.