KURS ZAAWANSOWANY Z IKONĄ TRÓJCY ŚWIĘTEJ WG ANDRZEJA RUBLOWA

KURS ZAAWANSOWANY Z IKONĄ TRÓJCY ŚWIĘTEJ WG ANDRZEJA RUBLOWA

Dom Rekolekcyjny Ojców Karmelitów w Wadowicach

21-28 stycznia 2024 roku. (Rozpoczynamy w niedzielę obiadem o godz. 14)

Tym razem w czasie naszych warsztatów – rekolekcji zmierzymy się z zadaniem wykonania jak najwierniejszego odwzorowania jednej z najpiękniejszych i mających najgłębszą teologię ikon – Trójcy Świętej wg A. Rublowa.
Ikonę wykonamy techniką tempery jajecznej na zagruntowanej desce zbliżonej formatem do A3.
Postaramy się odtworzyć proces technologiczny zastosowany w oryginale.
Zmaganiom warsztatowym towarzyszyć będzie codzienne przeżywanie Eucharystii, wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwa w czasie skupienia i pracy.
Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne podczas kursu materiały, oprócz pędzli malarskich. (Prosimy o przywiezienie własnego kompletu pędzli.) Cena całości kursu, z noclegami, wyżywieniem, wszystkimi potrzebnymi materiałami, zagruntowaną deską, wynosi 1850 zł. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki 150 zł, która zostanie zwrócona jeśli rezygnacja z uczestnictwa nastąpi do 18 stycznia 2024 roku. Bardzo prosimy o rozważne zapisy. W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z posługi kapłana, okazja do indywidualnego spotkania, rozmowy i spowiedzi.
W ostatnim dniu na zakończenie warsztatów odbędzie się uroczysta Msza Św. z poświęceniem namalowanych ikon. Zachęcamy uczestników do zaproszenia rodzin i osób bliskich na uroczystość poświęcenia.
Kurs adresowany jest do absolwentów naszych kursów podstawowych.
Zapisy telefoniczne: 669 405 188 lub szkola_ikon@o2.pl
Zapraszamy serdecznie.