KURS ZAAWANSOWANY Z IKONĄ – RELIKWIARZEM ŚWIĘTEGO SZARBELA.

KURS ZAAWANSOWANY Z IKONĄ – RELIKWIARZEM ŚWIĘTEGO SZARBELA.

18 – 26 listopada (od kolacji)

Dom Rekolekcyjny Ojców Karmelitów w Wadowicach.

Zapraszamy serdecznie na warsztaty ikonograficzne połączone z przeżywaniem codziennej Eucharystii, modlitwy i medytacji, podczas których wykonamy ikonę św. Szarbela. Ikona na desce w formacie zbliżonym do A3. Możliwość wyboru przedstawienia wykonanego na podstawie jedynego istniejącego zdjęcia, jako popiersie, lub współczesna ikona półpostaciowa. Nimb złocony złotem płatkowym na kleju kolnerinstacoll system. Tło do wyboru jako malowane w kolorze lub złocone na szlagmetalu/szlakaluminium.
Każdy będzie mógł dodatkowo umieścić w ikonie relikwiarz z kroplą oleju, który wypływał z płyty nagrobnej św. Szarbela. Wizerunek wykonamy stosując dwa media malarskie. Żółtkowe chude i całojajeczne chude z rozwarstwieniami przy użyciu werniksu pośredniego. Skupimy uwagę na uzyskaniu efektu głębokiej bujnej brody, głębokiej czerni habitu oraz złocenia na połysk i mat. Pomocniczo będzie wyeksponowana ikona świętego ukazana na różnych etapach rozmalowania wraz z rozpisanymi kolorami.
Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne podczas kursu materiały oprócz pędzli malarskich. Prosimy o przywiezienie własnego kompletu pędzli. Koszt całości kursu z materiałami, noclegami i wyżywieniem wynosi 1850 zł. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki 150 zł, która zostanie zwrócona jeśli rezygnacja z uczestnictwa nastąpi do 4 listopada. Jeśli rezygnacja nastąpi po tym terminie zaliczkę przekażemy na budowę szpitala w Drohobyczu. Bardzo prosimy o rozważne zapisy. Kurs adresowany do osób, które uczestniczyły w naszych kursach podstawowych.
Zapisy telefoniczne: 669 405 188 lub szkola_ikon@o2.pl
Zapraszamy serdecznie.
Szczęść Boże.