KURS ZAAWANSOWANY Z IKONĄ MATKI BOŻEJ WŁODZIMIERSKIEJ

KURS ZAAWANSOWANY Z IKONĄ MATKI BOŻEJ WŁODZIMIERSKIEJ

Dom Rekolekcyjny Ojców Karmelitów w Wadowicach
4 – 12 lutego 2024 roku. (Rozpoczynamy w niedzielę obiadem o godz. 14)

Wielokrotnie słyszeliśmy prośby o zorganizowanie kursu „łatwiejszego” dla osób będących na początku drogi ikonopisania, jak i takich, które miały długą przerwę i nie czują się jeszcze pewnie warsztatowo. Zapraszamy zatem szczególnie osoby początkujące na warsztaty – rekolekcje z Matką Bożą Włodzimierską – przepiękną, efektowną i bardzo czczoną ikoną – ze wsparciem nauczyciela dość prostą do rozmalowana.
Będziemy pracować techniką tempery jajecznej na zagruntowanej desce zbliżonej formatem do A3.
Zmaganiom warsztatowym towarzyszyć będzie codzienne przeżywanie Eucharystii, wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwa w czasie skupienia i pracy.
Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne podczas kursu materiały, oprócz pędzli malarskich. (Prosimy o przywiezienie własnego kompletu pędzli.) Cena całości kursu, z noclegami, wyżywieniem, wszystkimi potrzebnymi materiałami, zagruntowaną deską, wynosi 1850 zł. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki 150 zł, która zostanie zwrócona jeśli rezygnacja z uczestnictwa nastąpi do 14 stycznia 2024 roku. Bardzo prosimy o rozważne zapisy. W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z posługi kapłana, okazja do indywidualnego spotkania, rozmowy i spowiedzi.
W ostatnim dniu na zakończenie warsztatów odbędzie się uroczysta Msza Św. z poświęceniem namalowanych ikon. Zachęcamy uczestników do zaproszenia rodzin i osób bliskich na uroczystość poświęcenia.
Kurs adresowany jest do absolwentów naszych kursów podstawowych.
Zapisy telefoniczne: 669 405 188 lub szkola_ikon@o2.pl
Zapraszamy serdecznie.