Kurs zaawansowany z Ikoną Chrystusa Tronującego

KURS ZAAWANSOWANY Z IKONĄ CHRYSTUSA TRONUJĄCEGO (LUB STOJĄCEGO)

– 05-12.08.2023

– Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Koszalinie

Te warsztaty są pogłębieniem treści i umiejętności, które przyswajamy sobie na strategicznym w naszej szkole kursie podstawowym z ikoną Pantokratora.

Wykonywać będziemy całopostaciową ikonę Chrystusa na desce o wysokości ok. 40 cm.

Poznamy zasady geometrii całej postaci i samodzielnie wykonamy podlinijnik. Będziemy malować temperą jajeczną na tłustym medium. Złocenia aureoli wykonamy złotem płatkowym tradycyjną metodą pulmentu.

Zapewniamy wszystkie materiały malarskie. Uczestnicy proszeni są tylko o przywiezienie własnego zestawu pędzli.

W trakcie warsztatów przeżywać będziemy codzienną Eucharystię i wieczorną adorację. Istnieje możliwość spowiedzi lub rozmowy z kapłanem. Chcemy te warsztaty w pięknym ośrodku rekolekcyjnym w Koszalinie przeżyć jako inną formę wypoczynku (przez aktywną pracę i modlitwę nad ikoną). Połączoną z radosnym wspólnym spędzaniem czasu, spacerami, wyjazdami na plażę. (Na ile ikona pozwoli). Zachęcamy do zabrania rodzin, aczkolwiek dysponujemy ograniczoną ilością miejsc. Dla rodzin cena oczywiście obejmuje tylko koszty pobytu.

Koszt całości kursu z noclegami i wyżywieniem wynosi 1800 zł. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki 150 zł, która zostanie zwrócona jeśli rezygnacja z uczestnictwa nastąpi do 17 lipca. Jeśli rezygnacja nastąpi po tym terminie zaliczkę przekażemy na budowę szpitala w Drohobyczu. Bardzo prosimy o rozważne zapisy.

Zapisy telefoniczne: 669 405 188 lub szkola_ikon@o2.pl

Zapraszamy serdecznie.

Szczęść Boże.

(Na zdjęciu ikona Ani Piwowarskiej z takiego właśnie kursu)