Kurs podstawowy z wizerunkiem Pantokratora

KURS PODSTAWOWY IKONOPISANIA Z WIZERUNKIEM PANTOKRATORA

UWAGA – ZMIANA TERMINU I CENY!

– 21 – 27 października 2023 (od obiadu do obiadu)

Dom Rekolekcyjny Ojców Karmelitów przy Sanktuarium św. Józefa

WARUNKI UCZESTNICTWA W KURSIE
Kurs adresowany jest do osób wierzących – katolików, chcących połączyć swój talent malarski z pragnieniem kontemplacji Boga. W atmosferze modlitwy chcemy zgłębiać warsztat tworzenia świętych ikon. Łącząc przeżywanie codziennej Eucharystii, adoracji i modlitwy osobistej z zajęciami w pracowni, wejdziemy w najważniejsze zagadnienia z historii sztuki bizantyjskiej, symboliki, oraz teologii ikony. Poznamy podstawowe zasady rysunku ikonograficznego, jego geometrii, anatomii ciała i układu szat, co umożliwi nam samodzielne wykonanie podlinijników malowanych ikon Pantokratora. Omówimy technologię przygotowywania desek, gruntów, pozłotnictwa, tempery jajecznej, sposoby werniksowania ikon. Będziemy malować temperą jajeczną chudą (żółtko z winem i pigmentami) na zagruntowanych deskach w rozmiarze zbliżonym do A4.
Zadaniem kursu jest danie uczestnikom podstaw merytorycznych i warsztatowych do samodzielnej dalszej pracy twórczej.
Zapisy :
Szkoła Malowania Ikon im. Św. Józefa
e-mail: szkola_ikon@o2.pl
telefon: 669 405 188
Przy zapisie prosimy o wpłatę zadatku 150 zł.
Uwaga! – Zadatek nie zostanie zwrócony, jeśli rezygnacja z uczestnictwa w kursie nastąpi po 6 października. Pieniądze przekażemy na budowę szpitala w Drohobyczu. Bardzo prosimy o rozważne zapisy.
Informacje dodatkowe:
W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z posługi kapłana, okazja do indywidualnego spotkania, rozmowy i spowiedzi.
W ostatnim dniu na zakończenie warsztatów odbędzie się uroczysta Msza Św. z poświęceniem namalowanych ikon. Zachęcamy uczestników do zaproszenia rodzin i osób bliskich na uroczystość poświęcenia.
Cena całości kursu, z noclegami, wyżywieniem, wszystkimi potrzebnymi materiałami malarskimi, zagruntowaną deską i „wyprawką” na początki samodzielnego malowania (pigmenty, komplet pędzli artystycznych, paleta, podpórka, dodatkowa zagruntowana deska) wynosi 1750 zł.
Około 60 godzin warsztatowych.
Przerobienie programu tego kursu jest warunkiem uczestnictwa we wszystkich kolejnych kursach różnego stopnia zaawansowania naszej szkoły.
Zapraszamy serdecznie!